Proslavljena 64. obljetnica osnutka FESB-a

Dana 07. lipnja 2024. godine održana je svečanost povodom proslave Dana Fakulteta.

Svečanoj sjednici je, uz domaćine dekana prof. Branimira Lelu, izv. prof. dr  sc. Marina Bugarića, prof. dr. sc. Damira Sedlara, izv. prof. dr. sc. Ivu Stančića i izv. prof. dr. sc. Silvestra Šesnića, prisustvovalo oko dvjesto pedeset gostiju. Među njima su bili predstavnici tvrtki i srednjih škola s kojima FESB ima dugogodišnju suradnju te bivši i sadašnji studenti i djelatnici FESB-a.

Od uzvanika prisutni su bili prorektori Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Bosiljka Britvić Vetma, prof. dr. sc. Zoran Đogaš, prof. dr. sc. Igor Jerković i prof. dr. sc. Nikola Koceić-Bilan, predsjednik Gradskog vijeća grada Splita prof. emer. dr. sc. Željko Domazet, rektor Sveučilišta u Slavonskom Brodu prof. dr. sc. Ivan Samardžić, te čelnici sastavnica Sveučilišta u Splitu i srodnih tehničkih fakulteta iz Hrvatske i inozemstva.

U ime Sveučilišta i rektora prof. dr. sc. Dragana Ljutića okupljenima se obratio prorektor prof. dr. sc. Zoran Đogaš, dok se u ime Grada Splita i gradonačelnika prigodno obratio prof. emer. dr. sc. Željko Domazet.

Izvješće o radu u protekloj godini podnio je dekan FESB-a prof. dr. sc. Branimir Lela. U Izvješću se osvrnuo na uspjehe djelatnika u nastavnom, znanstvenom i stručnom radu te na uspjehe studenata FESB-a.

U drugom dijelu svečanosti dodijeljene su nagrade studentima te zahvalnice partnerima i bivšim zaposlenicima Fakulteta.

Dekanova nagrada najuspješnijim studentima za akademsku godinu 2023./2024. dodijeljena je:

• Roko Crnčević, sveučilišni prijediplomski studij Elektrotehnika i informacijska tehnologija,
  • Kajo Kljaković Gašpić, sveučilišni prijediplomski studij Računarstvo
  • Nikolina Jurilj, sveučilišni prijediplomski studij Strojarstvo
  • Arnir Novak, sveučilišni diplomski studij Elektrotehnika
  • Luka Kranjac, sveučilišni diplomski studij Komunikacijska i informacijska tehnologija
  • Matej Vuko, sveučilišni diplomski studij Računarstvo
  • Josip Cikojević, sveučilišni diplomski studij Strojarstvo
  • Ivan Bekavac, stručni prijediplomski studij Elektrotehnika
  • Luka Smiljić, stručni prijediplomski studij Računarstvo

U spomen na prerano preminulog profesora i dekana Fakulteta prvi put se dodijelila nagrada za najbolji diplomski rad ”Srdjan Podrug” obranjen u akademskoj godini 2022./2023. Nagrada se uspostavila kako bi se odalo priznanje diplomiranim studentima Fakulteta koji su svojim diplomskim radovima unaprijedili nastavnu, znanstvenu i stručnu djelatnost Fakulteta te postigli izvrsnost koja je poticajna i inspirativna za druge studente. Prvim dobitnicima nagradu je uručila gđa. Asja Podrug.

Dobitnici nagrade ”Srdjan Podrug” za najbolji diplomski rad su:

• Ivo Vasiljević, za diplomski rad pod naslovom “Artificial intelligence-based control of autonomous vehicles in simulation” koji je izrađen pod mentorstvom izv. prof. dr. sc. Josipa Musića.
  • Dario Vranješ, za diplomski rad pod naslovom “Akustični sporedno kanalni i ostali napadi na tipkovnicu korištenjem tehnika strojnog učenja” koji je izrađen pod mentorstvom izv. prof. dr. sc. Tonija Perkovića.

Uručene su zahvalnice djelatnicima koji su otišli u mirovinu u prethodnoj godini:

• prof. emer. dr. sc. Željko Domazet
  • doc. dr. sc. Neda Grulović Plavljanić
  • prof. emer. dr. sc. Željan Lozina
  • Ivica Penga, mag. ing.
  • prof. dr. sc. Dražen Živković

Uručene su zahvalnice srednjim školama iz kojih je najveći broj maturanata završio jedan od studija FESB-a u prethodnoj akademskoj godini:

• III. gimnazija Split
  • Elektrotehnička škola Split
  • V. gimnazija “Vladimir Nazor” Split
  • IV. gimnazija “Marko Marulić” Split

Uručena je zahvalnica tvrtki koja su prethodnoj godini zaposlila najveći broj studenata koji su završili neki od studija na FESB-u:

• Ericsson Nikola Tesla d.d.

Za glazbeni dio obilježavanja 64. obljetnice osnutka Fakulteta bio je zadužen Gradski zbor ”Brodosplit” koji je oduševio prisutne izvedbama pjesama ”Ispod sunca zlatnoga” i ”Naše malo misto”, a najveće uzbuđenje je izazvala premijerna izvedba himne Fakulteta ”Neka nam FESB živi vječno”.