FESB-ovci pobijedili na Shift Hackathonu

U sklopu Shift konferencije u Splitu održano je i 24 satno natjecanje u izradi softvera – Hackathon. Tim sastavljen od 5 bivših studenata FESB-a osvojio je prvo mjesto, s nagradom od 5 000 $, a tim sastavljen od 5 trenutnih studenata FESB-a osvojio je treće mjesto, s nagradom od 2 000 $.

S ponedjeljka, 2.6. na utorak, 3.6. u prizemlju knjižnice Marka Marulića u Splitu održano je natjecanje Hackathon. Zadatak natjecanja je za sve prijavljene timove bio isti – u doslovna 24 sata izraditi aplikaciju na zadanu temu. Aplikacija je trebala biti podržana na svim mobilnim platformama, imati dio za administratore i dio za korisnike, biti oku ugodna i slati redovite obavijesti o novim događajima. Tema je bila izraditi aplikaciju za prikupljanje podataka o incidentima na terenu, a naručitelj je bio International Medical Corps. IMC je globalna, humanitarna, neprofitna organizacija posvećena spašavanju života i ublažavanju patnje kroz obuku zdravstvenih radnika i provođenje humanitarnih i razvojnih programa. Aplikaciju namjeravaju koristiti u zemljama diljem svijeta za prijavu svih vrsta nesreća koje se dogode njihovim zaposlenicima. Sigurnosni odjel IMC-a analizom tih podataka može pomoći u osiguravanju bolje zaštite terenskih djelatnika koji rade u opasnim područjima.

Pobjednički tim, pod imenom „SDK“, sastavljen od pet bivših studenata FESB-aBruna Bulića, Ivana Mačeka, Marka Matijevića, Mislava Tomića i Nebojše Verona, osvojio je 5 000 $. Napravili su web aplikaciju, s verzijom za desktop i mobilnom verzijom, te aplikaciju za iPhone. Četiri člana pobjedničkog tima sada su zaposleni u tvrtki HR Cloud kao programeri, a jedan član tima je zaposlen na FESB-u, u računskom centru. Nakon natjecanja je čak dogovorena suradnja u kojoj će ovaj tim razviti aplikaciju do kraja kako bi je IMC početkom idućeg mjeseca počeo koristiti u nekoliko zemalja.

Tim koji je osvojio treće mjesto, pod imenom „IEP“, sastavljen je od trenutnih studenata FESB-a, a čine ga: Jure Granić Skender, Miroslav Jelaska, Marko Marinović, Antonio Pavlinović i Darko Šperac. Ovaj tim je osvojio i posebnu nagradu za korištenje MailJet usluge slanja obavijesti.

Zanimljivo je što su od spomenutih 10 bivših i sadašnjih studenata FESB-a, njih 9 ujedno i članovi Udruge DUMP, te su članovi SDK tima često bili mentori članovima IEP tima.

Nagrade su im uručene na završnoj svečanosti Shift konferencije, u petak, 6. lipnja. Čestitamo timovima na osvojenim nagradama, uz poruku da mudro potroše dobiveni novac.

U nastavku možete pogledati galeriju slika.

autor:  Nataša Munitić