Početni sastanak projekta RONNI

Početni sastanak projekta RONNI, “Increasing the well being of the population by RObotic and ICT based iNNovative educatIon” koji financira DSPF (Danube Strategic Project Fund) održan je od 27.2.2018. do 01.03.2018. u Kavali, Grčka.

Na sastanku su bili predstavnici sva tri projektna partnera – Institute of Robotics, Bulgarian Academy of Sciences (IR-BAS), Sofia, Bugarska, Eastern Macedonia and Thrace Institute of Technology (EMaTTech), Kavala, Grčka te predstavnici FESB-a. Također, sastankcima su prisustvovali i strateški projektni partneri iz zemlje domaćina.

Tijekom sastanka su održane prezentacije dosadašnjih iskustava partnera, njihovih prošlih i budućih projekata te su dane smjernice za buduća istraživanja i rad. Održane su i demonstracije različitih robotskih platformi koje se planiraju koristiti u projektu. Svi sudionici su iskoristili priliku za diskusiju i pojašnjenje osnovnih detalja projekta kao što su priprema ankete, definiranje ciljnih grupa itd. Sastanak je iskorišten i za neformalne razgovore i razmjenu iskustava sudionika.