Predavanje: “The American Academy of Forensic Science – It’s History and Evolution”

Zadovoljstvo nam je pozvati Vas na predavanje pod nazivom “The American Academy of Forensic Science – It’s History and Evolution” koje će 29. travnja 2016. godine s početkom u 12:00 sati (Multimedijska dvorana Sveučilišne knjižnice) održati gospodin John Gerns, predsjednik Američke akademije za forenzičke znanosti (AAFS).

Gospodin Gerns, je prvi predsjednik AAFS-a, najuglednije svjetske organizacije iz područja forenzičkih znanosti, koji će posjetiti Hrvatsku. Tijekom predavanja izložit će značaj i misiju AAFS, kao i njegov rad pri United States Air Office of Special Investigations.

Američka Akademija za forenzičke znanosti najprestižnija je svjetska organizacija iz područja forenzičkih znanosti sa sjedištem u Colorado Springs-u, SAD-e, i broji više od 7000 članova iz 50 saveznih država SAD-a, Kanade te iz 68 pridruženih država svijeta. U njenom radu sudjeluju djelatnici američke vojske, državnih policija, Ministarstva pravosuđa, Državnog odvjetništva, Federal Bureau of Investigation (FBI), The Drug Enforcement Administration (DEA), suci, odvjetnici, profesori i znanstvenici s američkih znanstvenih institucija i sveučilišta, itd. AAFS svoj rad objedinjuje kroz 11 zasebnih sekcija koje obuhvaćaju područja kriminalistike, nacionalne sigurnosti, pravosuđa, medicinskih i tehničkih znanosti, te niza subspecijalističkih područja. Američka Akademija za forenzičke znanosti, posebno blisko surađuje s Nacionalnim vijećem za forenzičke znanosti, Ministarstva pravosuđa SAD-a, koje vodi zamjenica državnog odvjetnika SAD-a, a službeni časopis AAFS je Journal of Forensic Science, vodeći svjetski forenzički časopis.